14. ročník akce Vánoční strom přání

Přibližně pět stovek přání dětí z dvanácti dětských domovů a dvou kojeneckých ústavů najdete v košíku pod vánočním stromečkem, který zdobí nákupní centrum Géčko.

Již 14. ročník akce Vánoční strom přání začal v sobotu 3. prosince s úderem 15. hodiny. Kdokoliv by měl zájem splnit některému z dětí konkrétní přání, stačí, když si vybere jedno přáníčko a následně jej splní. Akci pořádá každoročně společnost Topart.

Tak jako primátorka Martina Rosenbergová, která hned v sobotu jedno přání proměnila ve skutečnost, a některému z dětí tak díky ní 24. prosince zazáří u stromu tvář radostí. Mimo to předtím ještě pronesla řeč, ve které připomněla, že předvánoční čas a vánoční svátky jsou v dnešní době vnímány jako čas, kdy se schází celé rodiny, aby společně strávily příjemné chvíle.
 
„K tomuto období a těmto svátkům neodmyslitelně patří i rozdávání dárků a tím i radosti. Děti v dětských domovech a kojeneckých ústavech se ani o vánocích nemohou sejít se svou rodinou. Pojďme se tedy pokusit přispět alespoň k druhému významu vánoc – obdarování. Věřím, že tím, že splníme alespoň některá z dětských přání v podobě dárku, naplníme poselství vánoc, kterým je rozdávání radosti, pohody a štěstí,“ pronesla primátorka.