Akademii zdraví přerušila pandemie koronaviru

Jablonec nad Nisou - Už na začátku února začala letošní oblíbená Akademie seniorů s podtitulem Akademie zdraví. Pak ji přerušila pandemie a akademici se do lavic vrátili po dlouhé přestávce opět ve středu 23. září. Uvítala je přednáška náměstka primátora Davida Mánka. 

Téma zdraví se letos opakovalo proto, že o něj byl velký zájem už loni. Ten letošní ještě podtrhla pandemie koronaviru, která cyklus přednášek na jaře přerušila. Znovu se obnovil ve středu 23. září. „Pohybem ke zdraví, tak se jmenovala moje přednáška před akademiky z řad seniorů, kterých ve spolkovém domě zasedla zhruba třicítka. Byli jako obvykle zvídaví a chtiví nových vědomostí,“ říká náměstek Mánek. „Lékaři už umí mnohé vyléčit předepsanými léky, ale stále platí, že k dobrému zdraví hodně napomáhá stálá aktivita, věku úměrný a zdravý pohyb i rozumná životospráva,“ dodává David Mánek s tím, že je nutné nepodléhat módním trendům a televizním reklamám na léčiva dostupná bez předpisu. Kromě zdravého pohybu se hovoří také o bezpečném stárnutí, o tom, co jíme a pijeme, jak dosáhnout vnitřní pohody, jaká medikace je zdravá a jak snížit množství užívaných léků.

Jarní Akademii zdraví zahájilo 32 posluchačů z původně přihlášených 38. Původně měl jarní cyklus přednášek končit 15. dubna, nyní se plánuje konec v listopadu. Záleží však na dalším vývoji epidemiologické situace.