Právě se nacházíte:

Akce KOLO 2017

I letos se Městská policie Jablonec nad Nisou spolu s Týmem silniční bezpečnosti vydala k přehradě, aby v preventivní akci kontrolovali povinnou výbavu kol a užívání ochranné helmy u cyklistů do osmnácti let. Zatímco s helmou potíže nebyly, povinná výbava stále dělá cyklistům potíže.

Počasí přálo a cyklostezka u přehrady se plnila cyklisty, chodci, bruslaři. Strážníci kontrolovali 40 cyklistů, ale u stánku městské policie se zastavovali i maminky s dětmi, senioři, pejskaři. „Tak jako v minulých letech jsme zjistili, že povinné užívání ochranných helem je u mládeže v pořádku a nebyl zjištěn jediný přestupek. S povinnou výbavou kola mělo problémy téměř dvě třetiny kontrolovaných cyklistů,“ řekl preventista městské policie Miloslav Lejsek. 

Preventisté MP i okrskář upozorňovali cyklisty na zjištěné nedostatky ve výbavě a některým věnovali odrazky do výpletu kol a do šlapek, které jsou často opomíjenou součástí povinné výbavy kol.

Dětem strážníci rozdávali například omalovánky s preventivní tématikou, reflexní pásky, náramky a další drobné předměty. S organizací této preventivní akce městská policie počítá i v příštím roce.