Ani covid-19 nezabránil přednáškám s Pandou Fandou

Jablonecká městská policie se také věnuje prevenci. Ta spočívá zvláště v přednáškové činnosti v mateřských, základních či středních školách a před seniory. Celkem s 23 hravými přednáškami o bezpečnosti, kdy dětem pravidla přibližuje plyšový medvídek Panda Fanda, navštívil preventista MP Jablonec nad Nisou Miloslav Lejsek mateřské školy od září do prosince loňského roku. 

„Na rozdíl od předešlých let jsem interaktivní přednášku pro nejmenší směroval tentokrát do oblasti bezpečného chování dětí v situacích, do kterých se mohou dostat. Panda Fanda provází tyto aktivity prevence kriminality a strážníky již několik let. Proto se stal maskotem a nedílnou součástí jak přednášky samotné, tak rovněž odměn, které děti ve školkách dostávají za svou snahu, spolupráci, aktivitu a znalosti problematiky,“ konstatuje Lejsek s tím, že děti si odnesly například omalovánky nebo pexeso. 

Většímu množství preventivních přednášek zvláště ve školách vyššího typu znemožnila protiepidemická opatření. I přes tato úskalí se s pravidly bezpečného chování v 18 mateřských školách seznámilo 1280 předškoláků. „Velké uznání a poděkování patří všem ředitelkám školek, které i v této složité době dokázaly nalézt řešení a třeba i náhradní termín pro realizaci naší osvětové činnosti,“ dodává Miloslav Lejsek z Městské policie Jablonec nad Nisou.