Architektura ve službách první republiky

17. 04 2018 | Prvorepublikový interiér jablonecké radnice se zdá být nejvhodnějším místem pro instalaci výstavy Národního památkového ústavu nazvanou Architektura ve službách první republiky. Na 12 panelech se návštěvníci funkcionalistické radniční budovy v Jablonci nad Nisou mohou seznámit s některými architektonickými skvosty Libereckého kraje.  

Výstava v přízemí radnice potrvá do 18. května. Liberecké pracoviště Národního památkového ústavu ji připravilo v rámci letošních oslav 100. výročí založení České republiky. Záštitu převzal primátor Jablonce Petr Beitl. „Meziválečné období bylo pro Jablonec érou zlatého věku, město prosperovalo a řada architektonicky hodnotných staveb ve městě pochází právě z tohoto období. Návštěvníci se mohou do časů první republiky vrátit nejen prostřednictvím panelů, ale i fyzicky, protože naše radnice byla postavena právě ve 30. letech minulého století a v posledních letech se jí snažíme původní prvorepublikový lesk vracet,“ říká primátor Petr Beitl a láká tak návštěvníky výstavy i k prohlídce veřejně přístupných radničních prostor. 

„Výstava o prvorepublikové architektuře do budovy jablonecké radnice tematicky jednoznačně patří a těší mě, že nás památkáři oslovili,“ souhlasí s primátorem náměstek Lukáš Pleticha, který výstavu v úterý 17. dubna v podvečer slavnostně zahájí. 
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO