Bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale.   

Celkové náklady na letošní rekonstrukci bazénu přesahují 43 milionů korun a vše je hrazeno z městského rozpočtu. „Generální opravou prošla střecha, došlo k novému zasklení terasy a celkové výměně topného systému, díky tomu se změnily tepelné vlastnosti celého objektu a velmi výrazně se zlepšil tepelný komfort, což jistě návštěvníci bazénu ocení,“ konstatuje náměstek primátora Miloš Vele. V sauně došlo k výměně obou kabin včetně elektrorozvodů a izolací a jsou také nové skříňky v pánské šatně.

Navzdory komplikacím, se podařilo dodržet harmonogram prací. V bazénu už se začíná uklízet a připravovat na zahájení provozu. Plavecký bazén se návštěvníkům otevře ve středu 1. srpna. Zahrada ale zůstane nepřístupná i po zbytek letní sezóny. Práce se z vnitřku bazénu totiž přesunuly ven.

„Všechny nás trochu zaskočil špatný stav většiny konstrukcí a určitou komplikací byl i požár, k němuž došlo nešťastnou náhodou hned na začátku. Práce komplikují i přívalové deště, které rychle přicházejí a je obtížné na ně rychle reagovat, aby do objektu nezateklo. Nicméně harmonogram se nám daří plnit podle plánu,“ říká Libor Milota, majitel zhotovitelské firmy. 

Městský plavecký bazén byl v Jablonci nad Nisou postaven v roce 1986, poslední velkou rekonstrukcí prošel v roce 2001. Každoročně ale během odstávek dochází vedle běžné údržby také k zásadnějším opravám, které se týkají jak technologií, tak bazénové haly a prostor šaten či vestibulu. Sportoviště je ve správě společnosti založené městem Sport Jablonec s. r. o.