Cenu Pro Meritis převzala pěstounka Dobroslava Kricklová

Rok 2019 v Jablonci nad Nisou v duchu tradice zahájil slavnostní Novoroční koncert. V úvodu večera paní Dobroslava Kricklová převzala z rukou primátora Milana Kroupy nejvyšší městské ocenění Cenu Pro Meritis – za zásluhy. Hudební program obstarala Filharmonie Hradec Králové. 

Dobroslavu Kricklovou na cenu nominovala obecně prospěšná společnost Dobrá rodina za dlouhodobé poskytování náhradní rodinné péče. Zastupitelé města její nominaci schválili v září 2018.

Paní Dobroslava Kricklová z Jablonce nad Nisou má dvě dcery, ale během 36 let vychovala v pěstounské péči ještě 15 dětí, které by jinak vyrůstaly v kojeneckých ústavech a dětských domovech. Vytvořila tak opravdovou velkou rodinu a pro „své“ děti je nejen maminkou, ale i babičkou i prababičkou. Ocenění převzala šarmantní paní Kricklová skromně. „To, co jsem dělala, jsem dělala z dobré vůle a jsem ráda, že jsem svým dětem mohla nahradit mámu a mnohdy i tátu. Žádné ocenění jsem nikdy neočekávala,“ řekla při převzetí ceny. Poznamenala ještě, že naší společnosti by prospělo, kdyby bylo více pěstounů, u nichž by našly děti rodinné zázemí.