Právě se nacházíte:

Chystejte papuče

Papučový den letos připadne na 11. října 2023. Připojením se k němu vyjádří jednotlivci, organizace či instituce podporu kvalitní paliativní péči v domácím prostředí.

Papučový den měl premiéru v roce 2017. Snaží se upozornit na dobrou věc a tím zajistit podporu pro domácí hospicovou péči. Papuče symbolizují domov, místo, kde si většina lidí přeje dožít. Zapojením se do Papučového dne může každý pomoci změnit konec života jinému člověku.

A jak vyjádřit podporu? „Obujte si papuče. Kdekoliv na cestě do práce, v práci, doma a podobně. Stačí si je nazout, vyfotit a snímky sdílet na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu a ukázat tak, že i vy podporujete mobilní hospicovou péči,“ upřesňuje Jana Hamplová, náměstkyně primátora pro oblast humanitní, a dodává: „Přestože Papučový den působí na první dojem velmi vesele, jde o mnohem víc. O kampaň, která vznikla k šíření myšlenky umírání doma.“ Více o Papučovém dni na www.papucovyden.cz nebo na www.centrumjablonec.cz, k paliativní péči zahájil kampaň také Hospic sv. Zdislavy www.dozitdoma.cz.