Právě se nacházíte:

Čteme s rodiči

Na ZŠ Ivana Olbrachta, Komenského náměstí, SEMILY, byly Nadačním fondem LEPŠÍ ŽIVOT zahájeny čtenářské aktivity s názvem ČTEME S RODIČI, pod záštitou MŠMT, v pondělí 15. 11. 2021 tedy na 1.stupni, a to ve 3. a 4. třídách. V úterý 16. 11. 2021 to bylo v 1. a 2. třídách.

Žáci si ihned odnesli domů 1.zapůjčenou knihu, jež pořídili společnosti Maranatha z.s., PasserInvest a.s. a Radmila a Josef Vavříkovi. Hlavním partnerem této aktivity se stala Nadace PRECIOSA, která již měla zkušenost s aktivitou na ZŠ Benešov u Semil a i nyní podpoří aktivitu finančními prostředky na knižní odměnu pro ty, kteří splní podmínky – přečíst 5 knih za 5 týdnů. Ale není to jen obyčejné čtení. Žáci musejí najít v knize poučení a o tomto poučení si povídat s rodiči.

Byla řečena pravidla a žáci je s radostí přijali. Knihy z nakladatelství ADVENT-ORION se jim tak líbily, že byly všichni nedočkaví a museli je začíst číst již ve škole.

Před zahájením motivačního čtení ředitelka Nadace PRECIOSA řekla žákům základní informace o firmě PRECIOSA a vysvětlila i poslání Nadace PRECIOSA.