Čtyři lidé zemřeli při nehodě u Hrádku nad Nisou

Tři mladí muži a žena zemřeli dnes po půl sedmé večer při nehodě Škody Octavie u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zraněného pátého účastníka nehody převezl vrtulník na řízené ventilaci do liberecké nemocnice. ČTK to řekl krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. Policisté odhadují, že silnice 2716 bude uzavřená zhruba dvě hodiny.

"Pacient má mnohočetné poranění, nejzávažnější je zranění hlavy. Má nitrolebeční krvácení a bude operován," řekl ČTK po 20:00 mluvčí liberecké nemocnice Lukáš Gibiec.

Nehoda se stala v jedné ze zatáček na silnici z Dolního Sedla na Hrádek nad Nisou. „Řidič Škody Octavie nezvládl řízení a vyjel mimo silnici,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Podle Mackovíka auto narazilo do stromu a je zcela zničené. "Octavie byla rozpáraná o strom. Nepamatuji tragičtější nehodu v kraji," řekl ředitel záchranné služby.
 
Podle počtu obětí je to nejvážnější nehoda letošního roku. Dosud byla nejtragičtějším střetem nehoda osobního vozu BMW z 21. dubna u Hrošky na Rychnovsku. Auto dostalo kolem půlnoci ve velké rychlosti v zatáčce smyk a narazilo do stromu. Ve voze cestovalo pět mužů ve věku 21 až 23 let, kteří se vraceli z noční směny. Muž sedící vzadu na místě zemřel. Řidič zemřel později v nemocnici, stejně jako jeho bratr. Zbylí dva cestující byli zraněni lehce.
 
zdroj: ČTK