Druhé kolo očkování začne 12. března

Jablonec nad Nisou - První kolo očkování seniorů v jabloneckých domech s byty zvláštního určení je uzavřené. Proočkováno bylo celkem 160 seniorů, tomu nejstaršímu bylo 97 let. Za necelý měsíc proběhne druhé kolo. 

Očkování seniorů v bytech zvláštního určení organizoval odbor sociálních věcí a zdravotnictví jabloneckého magistrátu. Očkovalo se tři dny v objektech v ulici Boženy Němcové, Palackého a Novoveské. „Klienty jsme měli rozdělené do skupin po pěti a všem jsme sdělili čas, kdy se mají na očkování dostavit. Vše proběhlo bez větších problémů, nikdo z očkovaných neměl na vakcínu nežádoucí reakci,“ konstatuje vedoucí odboru Martina Rosenbergová. Tu a její tým čeká za tři týdny příprava dalšího kola očkování. „Musíme všechny klienty opět obvolat a sdělit jim, kdy a kam mají dorazit na aplikaci další části vakcíny,“ dodává Rosenbergová.

Očkování v domech s byty zvláštního určení přijala většina nájemníků, ne všichni byli starší 80 let. „Bylo by nesmyslné proočkovat jen klienty nad 80 let, protože se všichni setkávají ve společných prostorách, proto jsme možnost očkování nabídli všem nájemníkům. Musím říci, že vše probíhalo naprosto v klidu, jen bylo třeba seniory hlídat, aby skutečně půl hodiny po aplikaci setrvali v prostorách pro očkování vyčleněných. Většina z nich se chtěla hned po aplikaci vakcíny vrátit do svého bytu,“ sděluje náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek.  Druhé kolo očkování v domech s byty zvláštního určení proběhne od 12. března. 

Foto ilustrační