Hlídka MP poskytla první pomoc muži v bezvědomí

Účinnou první pomoc podala hlídka Městské policie Jablonec n. N. v ulici U Přehrady. Muže srazilo projíždějící auto a on zůstal ležet v bezvědomí.

Nehoda se stala nedalo vjezdu do zdejší mateřské školy. Hlídka MP byla v té době právě na stejném místě a byla svědkem, jak projíždějící auto pracovníka technické firmy srazilo a ujelo, aniž by se řidič postaral o muže, který zůstal v bezvědomí.  „Strážníci okamžitě začali poskytovat muži první pomoc, k použití si připravili také přístroj AED neboli automatizovaný externí defibrilátor,“ vysvětluje ředitel MP Roman Šípek. Podle jeho slov se hlídce podařilo sraženého muže probrat. „Byl silně otřesený a stěžoval si na bolest hlavy. Hlídka už během poskytování první pomoci okamžitě volala rychlou záchrannou službu a s operátorkou telefonicky konzultovala všechny své kroky,“ dodává Šípek.

Přestože byli oba strážníci zaměstnání mužem v bezvědomí, stačili ještě zjistit totožnost svědků dopravní nehody i samotného pachatele, kterého následně předali hlídce Policie ČR.

Automatizovaný externí defibrilátor (AED) má jablonecká MP k dispozici od středy 23. října.  Přístroj stál 40 tis. korun, je ve výbavě výjezdového vozidla a městská policie jej zakoupila z vlastních prostředků.