Hory v Libereckém kraji nabízejí navzdory oblevě dobré podmínky

Obleva, která v posledních dnech zasáhla celou republiku, podmínky v horských střediscích Libereckého kraje výrazně nezhoršila. Na sjezdovkách leží v průměru přes půl metru sněhu a všechny areály jsou před pololetními a jarními prázdninami v provozu, zjistila ČTK. Řada středisek připravila na následující dny pro návštěvníky různé akce a atrakce. 

Třeba na libereckém Ještědu se mohou lyžaři až do soboty zapojit do veřejného závodu v obřím slalomu a zasoutěžit si o krále a královnu amatérského lyžování. "Není třeba se do závodu přihlašovat, stačí se registrovat, přijít může kdokoli. Počet jízd není omezený, počítá se nejrychlejší čas v daném dni," řekl dnes ČTK ředitel Sportovního areálu Ještěd Jan Svatoš. I těm, kdo nechtějí závodit, nabízí areál velmi dobré podmínky. V provozu jsou všechny vleky a lanovky. 

Velmi dobré podmínky nabízejí lyžařům také střediska společnosti SKI Bižu v Jizerských horách. Na Severáku v Hraběticích připravili na pátek pro děti lyžování za vysvědčení. "Celodenní permanentka je pro školáky za polovic, tedy za 150 korun, čtyřhodinové lyžování je za stovku. Navíc je tam dvakrát denně připravena soutěž s tygrem o zajímavé ceny," řekl ČTK Pavel Bažant ze SKI Bižu. Dobré podmínky nabízejí i střediska v Bedřichově a na Tanvaldském Špičáku, ale i v Černé Říčce, Kořenově nebo Příchovicích. Tam už pro návštěvníky otevřeli i oblíbený ledový bar. 
    
Dobré lyžování nabídnou o prázdninách i střediska v západních Krkonoších v Harrachově, Rokytnici, Vítkovicích nebo Benecku. "Obleva nám příliš neublížila, sněhu máme dost," řekl dnes ČTK Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov. Ve středisku se v závěru týdne uskuteční světový pohár v letech na lyžích, což částečně omezí dopravu ve městě. "Lyžování by se to ale výrazně dotknout nemělo, naopak se lyžaři mohou těšit na nevšední zážitek, jedete lanovkou a jen pár desítek metrů vedle vás ti skokani skáčou," poznamenal Fejkl. Na návštěvníky areálu už také čeká oblíbený sněhový hrad, od příštího víkendu se v něm budou odehrávat šermířská představení a ohňové show. 
 
zdroj: ČTK