Jablonecké kuželkové vítězství v turnaji 3 měst

V pátek 28. dubna se v kuželně liberecké Home credit arény uskutečnil už 5. ročník turnaje seniorů v kuželkách O Pohár Kontaktu. Jablonečtí měli, stejně jako Frýdlant a Liberec, zastoupení čtyř družstev a ukázalo se, že pravidelné tréninky se vyplatily. Jablonec zvítězil v celkovém pořadí a navíc první tři nejlepší hráči s největším počtem naházených bodů jsou z Jablonce!   

Pohár primátora města Jablonec nad Nisou patřil jako tradičně hráči s nejvyšším počtem nahraných bodů. Skleněnou trofej - pohár jabloneckého primátora a dárkový koš si od Petra Beitla převzal pan Josef Kuna. Druhá nejlepší byla Libuše Zajíčková a na třetím místě se umístil Karel Šťovíček.

Jablonečtí dohromady naházeli 1972 bodů, o padesát bodů méně si vykoulela liberecká družstva a 1427 bodů si připsali senioři z Frýdlantu. Koule se do žlábku během celého turnaje skulila celkem 212krát. „Celkové vítězství považujeme za historický úspěch, na putovní pohár totiž konečně přibyde štítek se jmény jabloneckých vítězů,“ radoval se spolu se kuželkáři Lukáš Frydrych, který má seniorské volnočasové aktivity v Centru sociálních služeb Jablonec nad Nisou na starosti. 

Radost z hraní i z toho, že jsou pospolu, ze všech přítomných přímo prýštila. Družstva v barevných tričkách soupeřila jen naoko, o velké řevnivosti nemohla být řeč, i když se všichni snažili uspět. „Frýdlantští, navzdory tomu, že nemají kuželnu a nemají kde trénovat, letos házejí moc dobře,“ chválili své soupeře Jablonečáci. 

„Sláva vítězům, čest poraženým. I když v tomhle turnaji jsou vlastně vítězové všichni, přestože někteří hodili víc bodů. Přeji vám všem hodně elánu do dalších soutěží a hlavně hodně zdraví,“ řekl Petr Beitl, kterému vítězství Jablonce udělalo samozřejmě velkou radost. Jablonecká radnice aktivity seniorů podporuje dlouhodobě. Prostřednictvím Centra sociálních služeb přispívá i na seniorské tréninky kuželkářů v jablonecké kuželně. Určitě i to přispělo ke skvělým výsledkům letošního turnaje tří měst…