Jarní ježdění se psím spřežením pro děti

O uplynulém víkendu proběhlo v Čisté u Horek již tradiční jarní ježdění se psím spřežením pro děti všech věkových kategorií. Tuto akci již pátým rokem pořádá Kroužek mladých musherů ve spolupráci s Eurohusky týmem z Čisté u Horek. 

Nejen dětští návštěvníci tak mají možnost se blíže seznámit s tímto sportem, který má v Krkonoších již více než dvacetiletou tradici.  Děti nejen jezdily se psím spřežením za doprovodu zkušeného mushera a závodníka Pavla Pfeifera, ale též pomáhaly při přepřahání a napájení tažných psů, zejména členové musherského kroužku, který byl v Čisté založen právě před pěti lety též díky podpoře obce Čistá u Horek a Libereckého kraje. „Bez pomoci dětí z kroužku bychom se už jen těžko při těchto jarních akcích obešli“ chválí mládež Pavel Pfeifer „a jsme rádi, že se o tomuto sportu s naší pomocí věnují – patří k tomu samozřejmě pravidelné tréninky a jako vyvrcholení sezóny i závody.“  

Možnosti svézt se s desetispřežím tažných závodních psů využilo během nedělního dopoledne asi 30 dětí z Čisté i z okolních vsí a našli se i zájemci, kteří vyzkoušeli jízdu na koloběžce tažené dvěma psy. Ti nejtrpělivější ještě nakonec absolvovali i prohlídku psince.
 
Další akci pro děti máme připravenou na příští týden, kdy ve spolupráci se sdružením Aura Canis budeme v rekreačním areálu Pecka u Nové Paky vozit zdravotně postižené děti ze Speciální a praktické školy z Hradce Králové. Akce proběhne v rámci výcvikového víkendu švýcarských salašnických psů a jejich hostů.
 
Na květen plánujeme ježdění se psím spřežením pro děti ze školky v sousedním Studenci.
 
Kromě těchto dobročinných akcí nabízíme i další možnosti svézt se se psím spřežením, více informací najdete na našich webových stránkách  www.eurohusky.com .