Právě se nacházíte:

Kam o víkendu?

Počasí se nějak zvrtlo, moc jarně to venku nevypadá. Přesto nezoufejte, o víkendu si i tak užijete. Stačí si vybrat nějakou z námi nabízených akcí, a že jich není málo. Pro milovníky tajemna přinášíme jedinečnou možnost navštívit liberecké podzemí. Romantiky zcela jistě potěší výlet na Sychrov spojený s prohlídkou nově otevřené oranžérie. Nebude chybět ani spousta kultury v podobě koncertů či divadelních představení.

Kouzlo tajemných chodeb
V sobotu 7. května 2011 se vám v průběhu celého dne naskýtá jedinečná možnost nahlédnout do libereckého podzemí. Můžete si prohlédnout největší kryt civilní ochrany Lucemburská v Liberci včetně jeho původního vybavení. Nejenže se projdete pod povrchem města, ale shlédnete zde i fotografie a odborné texty Ivana Rouse, odborníka na liberecké podzemí. Pro předpokládaný velký zájem veřejnosti doporučujeme zajistit si rezervaci na telefonním čísle 485 243 149.

Jako za starých časů
se můžete na chvíli vrátit, když navštívíte zámek Sychrov, kde bude v sobotu 7. května slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná oranžérie. Podařilo se tak dokončit ojedinělý projekt, který přispěl ke zvýšení atraktivity naší národní památky. Slavnostního otevření se zúčastní například velvyslanec Norského království i spousta dalších významných osobností.

Po svých aneb dejte si pěkně do trika
Pro toho, kdo má rád sport a běhání obzvlášť, máme dobrou zprávu. Může se již tuto neděli 8. května 2011 zúčastnit běžeckého závodu z Frýdlantu do Lázní Libverda. Přihlásit se můžete přímo na místě startu, tedy na náměstí ve Frýdlantu v 8:30 hodin.  Startovní činí 50,- Kč. Trať je dlouhá 12,5 kilometru a startuje se ve třech kategoriích.