Kdy použít krmivo typu light a senior?

Mezi časté starosti pejskařů patří také otázka, kdy začít používat krmivo, které je označeno jako light a senior. 

Krmivo typu light a senior má nižší množství tuku a bílkovin. Často je doplněné o preparáty na klouby, protože jak starší věk, tak i vyšší váha značí více opotřebované klouby. Pokud je však opotřebování kloubů i v mladším věku, doporučujeme stejně použít speciální doplňky stravy.

V jakých případech zvolit krmivo typu light nebo senior 

„U dospělého pejska je to poměrně snadné. Tento typ krmiva použijeme ve chvíli, kdy má nadváhu. Důležité ale je si uvědomit, že pes kromě speciálního krmiva potřebuje také větší množství pohybu. Jeho sníženou aktivitu pouze krmivem dohánět nelze,“ říká odborník na výživu psů Martin Pučálka.

Druhým případem, kdy je možné použít krmivo typu light či senior je ve vyšším věku pejska. Dříve se udávalo od sedmi let. „My doporučujeme spíše než na absolutní číslo, koukat na celkovou aktivitu psa, na jeho váhu a vitalitu. Pokud je pejsek i v deseti letech stejně vitální a má normální váhu jako v pěti letech, není použití speciální receptury nutné. Pro speciální recepturu bychom měli sahat až ve chvíli, kdy má pejsek vyšší váhu a menší aktivitu. Tedy i v pozdějším věku je možné použít recepturu pro dospělé psy nebo ALS recepturu. Pouze doporučujeme upravit případně krmnou dávku dle aktivity. Pokud by pak už dávka nestačila, teprve potom je vhodné zvolit krmivo typu light nebo senior,“ dodává Martin Pučálka.