Kokonínské Cikautxo omezí zápach i hluk

Jablonec nad Nisou - Primátor města Milan Kroupa se sešel s ředitelem společnosti CIKAUTXO CZ José Maria Rincónem. Společnost působí v jabloneckém Kokoníně a kvůli hluku a zápachu se stala předmětem řady stížností Jablonečanů žijících v okolí továrny. Hluk a zápach spojený s výrobou bude společnost postupně omezovat. Hlučný provoz přestěhuje dál od obydlí a namontuje filtry, které zápach omezí na minimum.

„Na hluk a zápach si stěžují obyvatelé Kokonína dlouhodobě. Považoval jsem tedy za nutné se s panem Rincónem sejít a situaci probrat osobně,“ vysvětluje primátor Milan Kroupa a dodává: „Aktuálně dochází ke stěhování provozu v areálu továrny do míst, odkud zvuky doprovázející výrobu nebudou tolik slyšet. Zároveň společnost do konce srpna nainstaluje filtry, které budou zápach zachycovat. Pokud by to nestačilo, do konce roku dojde k dalším opatřením.“ 

Španělská firma Cikautxo CZ vyrábí v Jablonci pryžové díly zejména pro automobilový průmysl a patří k největším zaměstnavatelům na Jablonecku. „Chápu rozhořčení místních občanů. Na druhou stranu, Cikautxo zaměstnává mnoho lidí z Jablonce i okolí. V rámci zachování dobrých sousedských vztahů považuji za důležité, abychom hledali řešení této nepříjemné situace společně,“ uzavírá Milan Kroupa.