Mšenská školka se pyšní novou zahradou

Druhé pracoviště MŠ Josefa Hory má upravenou zahradu, kam nakoupila školka společně s městem herní prvky. Zahrada vznikla u budovy bývalé posilovny, do níž byla vestavěná další školková třída v roce 2018. úprava přišla na necelých 250 tis. korun.

„V zahradě jsou nové herní prvky a pískoviště za 245 tis. korun, město se podílelo částkou 84 tisíc korun, školka ze svého rozpočtu uvolnila 182 tis. korun,“ říká vedoucí oddělení správy nebytových objektů jabloneckého magistrátu Václav Kotek. 

V roce 2022 čeká hlavní budovu školky, respektive její zahradu, velká revitalizace, na níž město získalo finanční příspěvek z Národního programu Státního fondu Životní prostředí ve výši 181 tis. korun. Realizovat se bude v létě 2022, celkové náklady jsou odhadnuté na více jak 400 tisíc korun a cílem bude inspirativní krajinný prostor vhodný k celoročnímu pobytu dětí ve venkovním prostředí a k výchově o životním prostředí. 

„V zahradě MŠ budou využity zejména přírodní materiály a prostor bude doplněn přírodními prvky – např. kameny, kmeny stromů apod. V zahradě budou nové záhony, kompostéry, vznikne herní balanční kopec s tunelem, proutěný tunel s domečkem apod.,“ popisuje budoucí vzhled zahrady u školky v ulici Josefa Hory náměstek primátora pro oblast školství David Mánek.