Muže, který ukradl v Liberci stovky šperků, chytili v sexshopu

Liberečtí kriminalisté zadrželi 35letého recidivistu, kterého viní z 16 krádeží se škodou za více než půl milionu korun. V jednom případě ukradl stovky šperků, v jiném nefunkční samopal vzor 58s. Policisté ho zadrželi v sexshopu při krádeži erotických pomůcek, hrozí mu až pět let vězení. ČTK o tom dnes informovala mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. 

V krátké době je to podle ní třetí zadržený pachatel, který má na Liberecku na svědomí větší počet krádeží. V posledním půlroce vnikl 30letý muž do 27 rodinných domů a firem a způsobil škodu za bezmála 900.000 korun. Devatenáctiletý mladík od června ukradl na Liberecku 12 jízdních kol. Je to zhruba pětina všech kol, jejichž ztrátu policisté v okrese od začátku roku vyšetřují. Způsobil škodu za 328.000 korun. 
    
Pětatřicetiletý recidivista byl propuštěn z vězení na podmínku, od června se ale živil krádežemi v Liberci. Muž se vloupal do čtyř rodinných domů a čtyř bytů, do dvou kaváren, dvou středních škol i dvou firem. "Počátkem listopadu vnikl v ulici Mrštíkova do kancelářského objektu Werk, kde následně vykradl pět kanceláří různých firem. Jedné z firem, která se zabývá prodejem šperků, odcizil 440 kusů stříbrných šperků v hodnotě 150.000 korun, mezi kterými bylo i plato s granáty. Část těchto granátů stačil muž prodat a část se kriminalistům podařilo zajistit," uvedla Šrýtrová. 
    
Z vykradených objektů si muž většinou odnášel peníze, výpočetní techniku, fotoaparáty, elektrické nářadí, hodinky, ale i oblečení, potraviny, alkohol či cigarety. Kriminalisté ho obvinili ze tří přečinů - krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Stíhán je vazebně, i v minulosti byl odsouzen za majetkové delikty.
 
zdroj: ČTK