Na Liberecku shořela část bývalého statku

Část bývalého statku shořela v noci v Dolní Řasnici na Liberecku. Škodu hasiči vyčíslí až po dohodě s majitelem z Holandska, předběžně ji odhadují na statisíce korun. Příčinu vyšetřují. ČTK to řekla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. "Vzhledem k tomu, že byl objekt odpojen od elektřiny, tak v úvahu připadá nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, vyloučit se zatím nedá ani úmysl," uvedla.

K požáru několik let neobývaného komplexu vyrazili hasiči po 22:06. "Požár byl zpozorován pozdě, a tak v době příjezdu hasičů již byla nad obytnou částí celá střecha v plamenech," řekla mluvčí. Podle ní byla zasažena plocha zhruba 10 x 30 metrů. Na místě měli hasiči sedm jednotek se sedmi cisternami a výškovou technikou. Zasahovali v dýchacích přístrojích a požár se jim podařilo dostat pod kontrolu po 23:00. Do rána pak rozebírali střešní konstrukci a dohašovali skrytá ohniska.
 
Před plameny se podařilo zachránit navazující hospodářské části objektu se stodolou a chlévem. "Odhadem se nám podařilo zachránit majetek za půl milionu korun," dodala mluvčí hasičů.
 
zdroj: ČTK