Na Semilsku se srazil jeřáb s autem, na místě je jeden mrtvý

U Slané na Semilsku se dnes dopoledne srazil jeřáb hasičů s protijedoucím osobním autem, na místě je jeden mrtvý. Jeřáb jel po silnici 283 k jiné nehodě, co se vlastně stalo zjišťuje policie. ČTK o tom informoval mluvčí semilské policie Petr Kmínek. V Libereckém kraji začalo před polednem sněžit a na silnicích přibývá dopravních nehod. Většinou se však zatím obešly bez vážnějších zranění. 

I na hlavních silnicích leží vrstva sněhu, která může klouzat. Problémy mohou mít hlavně kamiony ve stoupáních. Podle policie jsou zatím nehody hlavně na silnicích nižších tříd. U Lomnice nad Popelkou havarovalo na silnici 286 osobní auto, vůz skončil po smyku mimo vozovku. Jen o pár kilometrů dál u Bradlecké Lhoty vázne ve stoupání tahač s cisternou. Další nehody jsou hlášeny ze silnice třetí třídy v Lučanech nad Nisou nebo Desné na Jablonecku a také v Bozkově na Semilsku. 

Teploty v Libereckém kraji se pohybují jen těsně pod bodem mrazu. Podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu by mělo dnes sněžit na celém území Česka, i když na severu méně. V Libereckém kraji by podle odhadu mělo spadnout do deseti centimetrů sněhu, v horách až 15. Motoristé by měli jezdit se zvýšenou opatrností. 
 
zdroj: ČTK