Náhradní klíče jsou nezbytné

Ačkoliv jejich zdravotní stav není zcela dobrý, žijí ve svých bytech, kam za nimi dochází jejich příbuzní. Pokud však mají problémy s pohybem, měli by pečující osoby mít náhradní klíče od jejich bytu. V případě nutnosti to urychlí potřebnou pomoc, vzkazuje všem Městská policie Jablonec nad Nisou (MP).

O nutnosti mít náhradní klíče se přesvědčila žena v Jablonci nad Nisou, jejíž syn žije sám ve vlastním bytě. Když za ním přišla, syn neotevřel, ale doma byl. Proto volala na dispečink městské policie a požádala o pomoc. Obávala se, že syn leží na podlaze a nemůže se hýbat. Strážníci jablonecké MP byt otevřeli a uvnitř skutečně našli muže sedícího v křesle neschopného se pohnout.

„Naštěstí hlídka byla na místě včas a nic vážného se nestalo. Rádi bychom však apelovali na ty, kdo se starají o člena své rodiny žijícího samostatně: mějte u sebe náhradní klíče od bytu. V naléhavých případech to výrazně pomůže záchranným složkám a urychlí to poskytnutí pomoci lidem, kteří ji v tu chvíli naléhavě potřebují,“ vyzývá vřejnost Tomáš Svačina, preventista Městské policie Jablonec nad Nisou.