Neznámý lupič od května přepadl v Libereckém kraji osm benzinek

Zřejmě jediný muž má v Libereckém kraji na svědomí od května přepadení osmi čerpacích stanic. Škoda je v řádech desetitisíců, muž je ozbrojený. Policie žádá veřejnost o spolupráci. ČTK o tom dnes informovala mluvčí policie Vlasta Suchánková. 

Muž přepadá čerpací stanice na Liberecku, Jablonecku a Semilsku. První loupeže se dopustil 24. května ve Smržovce. K názoru, že jde o téhož muže, dospěli kriminalisté na základě záznamů z kamer i způsobu přepadení. "Pachatel přichází do prostoru prodejen benzinových čerpacích stanic, je maskovaný kapucí od mikiny a s krátkou střelnou zbraní žádá po obsluze peníze," uvedla Suchánková. Podle ní zatím nelze určit, zda používá skutečnou zbraň či hrozí jen replikou. 
    
Lupič zatím nikomu neublížil a většinou si odnesl peníze. Neuspěl jen 23. října při přepadení provozovny v Tatobitech. "Se zbraní v ruce se domáhal vstupu do uzavřené prodejny. Když jej obsluha odmítla pustit, domohl se vstupu násilím - dveře vyrazil. Uvnitř pak chtěl vypáčit kasu, byl však neúspěšný, sebral proto alespoň láhev vína a coca-coly," uvedla mluvčí policie. 
    
Podle záznamů kamer jde o mladého muže ve věku kolem 20 až 25 let, zhruba 175 centimetrů vysokého. Je hubený a má výrazně světlou až bledou pleť a propadlé tváře. Pravděpodobně je to Čech. "Hovoří plynule česky, bez jakéhokoliv přízvuku," poznamenala Suchánková. Kriminalisté předpokládají, že by na záznamech z bezpečnostní kamery mohl mladého muže někdo poznat. Informace lze volat na bezplatnou linku 158 nebo telefon 728 418 403. 
 
zdroj: ČTK