Od minulého týdne zdražil v Libereckém kraji benzín

V Libereckém kraji zdražil od minulého týdne benzin. Průměrná cena nejprodávanějšího Naturalu 95 se zvýšila o čtyři haléře a nyní se litr prodává po 31,23 Kč za litr.  

Podle údajů společnosti CCS platili před rokem řidiči v kraji za benzin o 5,23 Kč méně. Cena nafty se od minulého týdne nezměnila, litr mají čerpací stanice za průměrných 30,24 Kč. Loni byl ale ještě o více než šest korun levnější.

I v celostátním měřítku jsou změny cen pohonných hmot minimální. Benzin zdražil o čtyři haléře a aktuálně ho čerpací stanice prodávají v průměru po 31,28 Kč. Nafta se prodává za průměrných 30,50 Kč za litr, před týdnem byla o dva haléře levnější. Nejlevněji řidiči natankují v Pardubickém kraji. Tam čerpací stanice nabízejí litr benzinu v průměru za 30,70 Kč a naftu po 30,04 Kč. Kč. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze. Benzin už překročil hranici 32 Kč za litr.

Ceny paliv v Libereckém kraji se drží pod celostátním průměrem. Nejlevnější benzin mají na Semilsku, kde je litr za průměrných 31,15 Kč, nafta je nejlevnější na Českolipsku, za litr tam motoristé platí průměrných 29,95 Kč. Nejdražší je pro řidiče Jablonecko, kde prodávají litr benzinu v průměru po 31,50 Kč, a naftu po 30,41 Kč.