Policie na Semilsku vyšetřuje dvě smrtelné dopravní nehody

Policie na Semilsku vyšetřuje dvě smrtelné dopravní nehody. Už ráno vyjížděli policisté k havárii v Roztokách u Jilemnice, jednasedmdesátiletý řidič tam vyjel ze zatáčky a skončil na louce. Odpoledne zahynul o pět let starší muž, kterého srazilo auto při couvání. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová. 

Nehoda v Roztokách u Jilemnice byla na operační středisko nahlášena v 07:30. Osobní vůz značky Peugeot projel rovně zatáčku a skončil zhruba tři metry pod strání na louce. Muž ležel vedle vozu na straně řidiče a nejevil známky života. Záchranáře přivolal kolemjdoucí. Nehodu ale neviděl. "Vyšetřování ukázalo, že k havárii mohlo dojít dřív, možná už v noci, to by měla ukázat nařízená soudní pitva," řekl ČTK semilský policejní mluvčí Petr Kmínek. 
    
Další nehoda byla ohlášena krátce po 14:00 v Turnově. "Stalo se to v ulici 5. května, řidič couval do garáže a přehlédl chodce, kterého srazil," popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Podle záchranářů upadl muž do bezvědomí. "Záchranáři se ho dlouho snažili oživit, ale marně, lékař musel konstatovat smrt," doplnila Markovičová. 
 
zdroj: ČTK