Policisté chytili lupiče, který přepadl spořitelnu v Harrachově

Zásahová jednotka zadržela lupiče, který před měsícem přepadl s pistolí v ruce pobočku České spořitelny v Harrachově na Semilsku. Pětatřicetiletý recidivista z Plzně se k činu přiznal, hrozí mu až deset let vězení. ČTK o tom dnes informoval semilský mluvčí policie Petr Kmínek. 

"V žádném případě nejde o jeho první trestnou činnost. V minulosti ho policie vyšetřovala kvůli útoku na veřejného činitele, řízení bez řidičského oprávnění či majetkové trestné činnosti," uvedl Kmínek. Kriminalistům muž řekl, že loupil kvůli finanční tísni. 

Muž s kapucí na hlavě a revolverem ruce přepadl harrachovskou pobočku v pátek 12. dubna. Pracovnici banky sice donutil, aby mu vydala peníze, jeho podobu ale zachytila bezpečnostní kamera. "Veřejnost velice ochotně spolupracovala a lidé poskytovali kriminalistům informace k možné identitě muže, kterého kamery zachytily," ocenil Kmínek, přestože tipy od lidí poukazovaly na osoby, které neměly s loupeží nic společného. K pachateli policisty nakonec dovedl tip od bezpečnostního specialisty z centrály České spořitelny. 
    
Protože se policisté obávali, že lupič je ozbrojený, zadržela ho zásahová jednotka z Plzeňského kraje. Při domovní prohlídce policisté našli mimo jiné i bundu, kterou měl v době loupeže na sobě. Kriminalistům se muž pod tíhou důkazů doznal. Zatím se ale nepodařilo najít zbraň, kterou použil při loupeži. Kriminalisté si myslí, že šlo o skutečnou zbraň - bubínkový revolver. "Právě zbraň tohoto typu byla odcizena při jednom vloupání do rodinného domu na Plzeňsku, ze kterého je pětatřicetiletý muž rovněž podezřelý," vysvětlil Kmínek. Podle něj je pravděpodobné, že muž bude kromě loupeže obviněn i z dalších skutků, které údajně spáchal na Plzeňsku, a to z maření výkonu úředního rozhodnutí a krádeže. 
 
zdroj: ČTK