Pozvánka na oběd pro trojici učitelek

Trojici učitelek, které odchází do důchodu, pozval na oběd jablonecký primátor Jiří Čeřovský společně s náměstkem pro oblast školství Davidem Mánkem. Knihu o Jablonci s primátorovým věnováním a kytici předali představitelé města Heleně Štěpánkové a Ludmile Vanclové ze mšenské Mateřské školy v ulici Mechová a Vlastě Balatkové ze Základní školy v Mozartově ulici. 

„Bylo to velmi příjemné setkání, hovořili jsme samozřejmě o příhodách ze škol, ale také o zajímavých receptech a obecně o životě, o plánech do budoucna, o rodinách,“ konstatoval primátor Čeřovský, který je stejně jako hosté a náměstek Mánek občanským povoláním pedagog. I ten se přidal k pozitivnímu hodnocení polední schůzky. „Tyto obědy jsou vždycky příjemnou příležitostí, vhodnou k poděkování za odvedená léta ve škole,“ dodává Mánek. 

Ludmila Vanclová práci s dětmi ve školce vždy brala jako poslání a své svěřence pečlivě připravovala k nástupu do první třídy. Její kolegyně Helena Štěpánková, oblíbená dětmi i dospělými díky své veselé povaze, stála za organizací kulturních akcí školky. Obě v MŠ v Mechové ulici pracovaly 38 let. Vlasta Balatková učila 30 let na 1. stupni ZŠ Mozartova a pochvalně se o ní zmiňují kolegové i školní inspektoři. Do praxe uváděla začínající učitele a zajišťovala např. projekt Ovoce a Mléko do škol. Kromě jiného pracovala také mnoho let v kulturní komisi města.