Předvolební kampaň v Libereckém kraji bude letos skromnější

Předvolební kampaň v Libereckém kraji bude letos skromnější. Rozpočet na kampaň u žádné z dotázaných stran nepřekročí milion korun. Předčasné volby do Poslanecké sněmovny budou už v říjnu, a tak bude kampaň kratší a nikdo neplánuje žádné velké akce. Strany chystají osobní setkání kandidátů s voliči, samozřejmou součástí kampaní všech stran jsou diskuse s voliči na sociálních sítích. Řada stran ale nemá o kampani ještě zcela jasno, zjistila ČTK. 

Nejvíc zřejmě do kampaně v kraji investují sociální demokraté, kteří počítají s náklady kolem 830.000 korun. "Forma kampaně bude spíše kontaktní, rozhodně neplánujeme žádné velké akce. V současné době ještě ovšem není stanovena její definitivní podoba," uvedl Krajský výkonný výbor. Lidé se mohou obracet se svými dotazy přímo na kandidáty prostřednictvím facebooku. 
    
Kampaň občanských demokratů bude skromnější. "Regionální rada odsouhlasila na kampaň 700.000 korun," řekla českolipská starostka Hana Moudrá, která je lídrem kandidátky. Celá kampaň bude podle ní skromná bez velkých mítinků, billboardů a gest. "Budeme ji pojímat jako setkávání s občany, a to osobní, korespondenční i elektronickou formou," dodala. 
    
Úplně jasno zatím není v kampani TOP 09, která jde do voleb společně se Starosty pro Liberecký kraj. "Akce na náměstích v plánu nejsou, protože náměstí už jsou několik let prázdná, místo toho je v plánu road show," řekla krajská manažerka TOP 09 Martina Rambousková. Co přesně strana chystá, však prozradit nechtěla. "Je to stále ve stavu zrodu," vysvětlila. Oficiální start kampaně je podle ní naplánován až na 23. září. 
    
Komunisté připravují volební štafetu po kraji, na organizaci mítinků není dost času. "Předpokládáme střídmou a efektivní kampaň," poznamenala krajská předsedkyně Dana Lysáková. Pro komunisty se podle ní ani v období před volbami nic zásadního nezmění, se svými voliči se představitelé strany setkávají na nejrůznějších akcích po celé volební období, a nikoli jen těsně před volbami. 
    
Osobnosti chce při předvolební kampani do kraje přivézt Strana přátel občanů - zemanovci. Na koho se mohou lidé těšit, nechtěl její předseda Jaroslav Masopust prozradit. Před třemi lety přivezla strana do Liberce například zpěváka Milana Drobného. KDU-ČSL odstartuje kampaň už 9. září a investovat do ní chce zhruba 100.000 korun. "Půjde hlavně o osobní kontakt s lidmi," řekla tajemnice Romana Charvátová. Strana zelených zatím o kampani vůbec nerozhodla.
 
zdroj: ČTK