Přes čtvrt milionu pro těžce nemocnou mámu dvou dětí

Šek na více jak čtvrt milionu korun předala Nadace Preciosa na léčbu těžce nemocné Marii K. Na výši částky se podíleli také návštěvníci prvního ročníku festivalu Jablonecká Perle, který se na konci prázdnin odehrál na jabloneckém Horním náměstí.

Ve čtvrtek 7. září 2023 předala Nadace Preciosa šek na 251 287 Kč. „Tuto částku se nám povedlo vybrat společně s organizátory Jablonecké Perle během tří týdnů a již dnes putuje k Marii K., která ji využije na další léčbu vážného onemocnění,“ oznámila Andrea Kroupová, ředitelka Nadace Preciosa. První ročník Jablonecké Perle nabídl 30 prodejních a 16 gastronomických stánků s originálním občerstvením, šest sklářsko-bižuterních velkoprostorových prezentací, šest hudebních skupin v čele s MYDY a Sebastianem, přednášky, divadla, prezentace umění studentů odborných a uměleckých oborů, zapojení veřejnosti a sběr jablonecké bižuterie pro budoucí umělecké dílo i projekci filmu Skleněný pokoj v letním kině.

„Věřili jsme v nový a moderní koncept městské slavnosti s odkazem na tradice. Počet lidí, který Jablonecká Perle přilákala, nás mile překvapil,“ sdělila jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová s tím, že na Horním náměstí, po většinu roku sloužící jako veřejné parkoviště, se vystřídalo více než 6000 lidí. „Zábavu si přišli užít děti, dospělí i senioři, a to nás moc těší. Nejen náměstí, ale celé centrum města najednou ožilo a lidé se skvěle bavili,“ doplnil Jakub Gerš, ředitel městské společnosti Kultura Jablonec.

O tom, že premiéra nového kulturního festivalu byla úspěšná, není pochyb. Organizátoři věří, že událost v budoucnu přiláká turisty, kteří budou chtít více poznat Jablonec nad Nisou. „Přípravy dalšího ročníku Jablonecké Perle, která bude i nadále odkazovat na jabloneckou sklářsko-bižuterní tradici, jsou už nyní v běhu,“ slibuje Martin Bauer ze spolupořádající společnosti SUNDISK. Více na www.jabloneckaperle.cz