Při dopravní nehodě na Semilsku zemřela šestiletá dívka

Při dopravní nehodě mezi Studencem a Dolní Brannou dnes dopoledne na Semilsku zemřela šestiletá dívka. Na silnici II. třídy se srazilo osobní auto s nákladním, pětiměsíční chlapec a osmadvacetiletá žena jsou zraněni. ČTK to řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Silnice 295 byla po nehodě několik hodin uzavřená v obou směrech.

K tragické nehodě vyslaly vrtulník liberecká i hradecká záchranná služba. Dívce už lékař pomoci nemohl, zemřela na místě nehody. "Ženu jsme transportovali jedním vrtulníkem na emergency do Hradce Králové, zraněné dítě druhým na traumatologii, také do Hradce Králové," uvedl krajský ředitel liberecké záchranky Stanislav Mackovík. Podle policie by stav zraněného chlapce neměl být vážný. "Nelze ale vyloučit vnitřní zranění, to na místě nezjistíme. Automaticky v takových případech by měl zraněný skončit minimálně na traumatologii," uvedl Mackovík.

Tragická událost se stala před 10:00 na pomezí Libereckého a Královéhradeckého kraje. Podle prvotního zjištění policistů řidička vozu Renault Megane Scénic při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nezvládla řízení. Renault se poté v protisměru srazil s protijedoucím nákladním vozem značky Man. "Okolnosti nehody stále prošetřujeme," dodala Sochorová.
 
zdroj: ČTK