Při požáru roubenky zemřel její majitel

Při požáru roubenky v Doksech na Českolipsku zemřel v neděli pozdě večer její majitel. Oheň zachvátil domek v části Žďár a podle odhadu způsobil škodu zhruba milion korun, informovala dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Podle dosavadních výsledků vyšetřování začalo hořet v kuchyni v přízemí, zřejmě kvůli přímotopu. Při hašení se z domku ozvaly i tři detonace.

Požár domku byl ohlášen ve 21:55. V době příjezdu jednotek ale už hrozilo zřícení některých jeho částí. "V domě byl majitel objektu. Hasiči muže z hořící budovy vytáhli, ale záchranáři mu již nemohli pomoci," řekl pracovník hasičského operačního střediska. Jak přesně muž zemřel, ukáže pitva.

Vodu hasiči museli na místo dostávat kyvadlově. "Roubenka stála v nepřístupném terénu mezi skalami v úzké uličce, které říkají myší díra. Proto některá auta musela místo objet a dostat se k domu z druhé strany," uvedl velitel čety českolipských hasičů František Luňák.

Příčinu požáru se dnes snažili zjistit hasiči a policisté včetně specialistů z Odboru kriminalistické techniky a expertiz (OKTE), zatím se ale jednoznačně neshodli. "Pracuje se s tím, že mohlo dojít k technické závadě na přímotopu, popřípadě neodborné manipulaci s ním," uvedla Štrauchová. Více podle ní ukáže expertiza.

V Libereckém kraji jde v krátké době o druhý požár s tragickými následky. V noci na pátek zemřel šestašedesátiletý muž při požáru domu v Liberci.

zdroj: ČTK