Primátor Kroupa se setkal se svým protějškem z Kaufbeurenu

O víkendu navštívili Jablonec nad Nisou a okolí čtyři zástupci z německého partnerského města Kaufbeuren, ředitel Spolku pro péči o partnerská města Lászlo Kasztner, místopředsedkyně spolku Susanne Schillera a historik Manfred Heerdegen. V sobotu v podvečer je doplnil i starosta Kaufbeurenu Steffan Bosse, který se na společné večeři setkal s jabloneckým primátorem Milanem Kroupou.

V sobotu se bavorští představitelé setkali se zástupci Jabloneckého kulturního a informačního centra, Domu česko-německého porozumění a Spolku jabloneckých dam a pánů. „Celá návštěva byla završena společnou večeří, na které jsme hovořili o chystaných projektech a dalších možnostech vzájemné spolupráce,“ říká primátor Milan Kroupa s tím, že se k večernímu setkání připojilo i bývalé vedení města Jablonce, a to bývalý primátor a současný poslanec Parlamentu České republiky Petr Beitl a bývalý místostarosta Lukáš Pleticha. „To jen potrhuje náš zájem na pokračování spolupráce obou spřátelených měst, která stojí na základech Jabloneckých občanů,“ doplňuje Milan Kroupa.

„Vzhledem k letošnímu výročí by obě města ráda podpořila co nejvíce společných projektů, které vychází přímo z iniciativy občanů či různých spolků. V červnu se například v Kaufbeuren bude konat jubilejní fotbalový zápas s FK Jablonec při příležitosti stoletých oslav vzniku původního jabloneckého fotbalového klubu, který nyní sídlí v Neugablonz. Tradičně připravujeme oficiální návštěvu Kaufbeurenu v době konání Tänzelfestu, které se zúčastní i primátor města Milan Kroupa,“ informuje asistentka primátora Kateřina Hujerová, která má na starosti zahraniční spolupráci s partnerskými městy a dodává: „V plánu jsou rovněž sportovní klání v házené či tradiční školní výměny žáků a studentů, chybět nebudou ani zájezdy občanů z obou partnerských měst – např. v létě na Tänzelfest do Kaufbeuren, nebo na Podzimní slavnosti do Jablonce.

Vzájemná spolupráce měst je v současnosti aktuální nejen v souvislosti s Kaufbeurenem, ale také se saským Zwickau. Primátor Milan Kroupa v pátek míří do Zwickau jako čestný host na slavnostní udílení hudebních cen Roberta Schumanna. „Se saským Zwickau má město Jablonec nejdelší družbu, a to už od 70. let minulého století. S paní starostkou se uvidím poprvé a věřím, že se nám podaří spolupráci obou měst ještě více posílit,“ uzavírá Milan Kroupa.