Příměstský tábor na městské policii

Příměstské tábory v Jablonci nad Nisou jsou v plném proudu i o letošních prázdninách. Už od roku 2009 město finančně podporuje pobyt předškoláků, od roku 2014 přispívá i na pobyty dětí z prvních tříd na těchto táborech, částkou 100 korun na den. Podmínkou je, aby děti měly trvalé bydliště v Jablonci, navštěvovaly některou z jabloneckých mateřských škol, nebo první třídu ZŠ a pro prázdninovou aktivitu si vybraly některý z registrovaných příměstských táborů.  

Není výjimkou, že v programech příměstských táborů bývá návštěva dopravního hřiště nebo přímo služebny městské policie. „V tomto týdnu jsme uspořádali exkurzi pro děti z příměstského tábora, který se koná pod střediskem volného času – Vikýř,“ potvrzuje Miloslav Lejsek z odd. prevence a vzdělávání Městské policie Jablonec nad Nisou. 

Celkem ve třech cyklech městskou policii navštívilo 70 dětí. Malí předškoláci si mohli prohlédnout služební radarové auto strážníků, prošli si zázemí sídla městské policie a velmi je zaujalo množství obrazovek na dispečinku městského kamerového dohlížecího systému. Na závěr exkurze dostaly děti propagační materiály městské policie, omalovánky a náramky, které jim budou připomínat nevšední návštěvu u městských strážníků.