Radnice v Turnově obmění na pěti místech města zeleň

Radnice v Turnově na Semilsku letos nově upraví parky a zelené plochy na pěti místech města. Na projekt za 1,75 milionu korun získala radnice evropskou dotaci. ČTK to řekl mluvčí úřadu Radek Drašnar. 

"Revitalizovat se bude zeleň v parčíku v Pelešanech, v Nudvojovicích, kolem penzionů pro důchodce v Žižkově ulici a v ulicích Švermova a Budovcova," vypočetl Drašnar. Práce začnou už v dubnu kácením nemocných dřevin, místo nich budou vysazeny nové. Například ve Švermově ulici se pokácí 33 jehličnanů a místo nich bude vysazeno 68 nových dřevin. Práce by měly být hotovy do konce listopadu. 

Podle vedoucí odboru životního prostředí v Turnově Miloslavy Šipošové je to už asi devátý projekt, na který se městu podařilo získat peníze z Operačního programu Životní prostředí. "Patříme mezi nejúspěšnější žadatele. Máme ale připravené i další projekty, stále je co vylepšovat," uvedla Šípošová. 
    
Loni revitalizovali v Turnově parky a zelené plochy na sídlištích Výšinka, Přepeřská a Daliměřice a v ulicích 5. května a Zborovská, obnova zeleně na více než šesti hektarech stála téměř sedm milionů korun. V rámci dvou projektů bylo vysazeno 462 stromů a téměř 12.500 keřů. 
    
O rok dříve se pracovalo v Rývových a Metelkových sadech. Přibyly tam modřínová, březová a javorová alej a dosazena byla buková alej. radnice za úrpavy zaplatila necelý milion korun. 
 
zdroj: ČTK