Realizace Judo arény je v plném proudu

Dlouho očekávaná jablonecká Judo aréna vznikne rekonstrukcí stávajícího objektu na Střelnici. Na stavbu vysoutěženou za 38 milionů korun získalo město Jablonec nad Nisou dotaci 18,8 milionů korun z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Hotovo by mělo být do konce srpna příštího roku.

„Na již existující objekt zázemí lehkoatletické haly na Střelnici přistavíme další patro,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Jakub Chuchlík a připomíná, že také současné přízemí a 1. patro budovy projdou v rámci projektu Judo arény stavebními úpravami. „V nově upravených prostorách bude hygienické zázemí včetně oddělených šaten pro chlapce a dívky, klubovny pro judo i cvičební sály a posilovna. Vybudujeme také bezbariérový přístup do všech pater objektu, a to včetně bezbariérového přístupu přes hlavní vchod a recepci v sousedním objektu A,“ dodává Chuchlík.

Kromě tréninků se tak zde budou moci konat menší soutěže a soustředění. Společně s judisty budou posilovnu, kardio centrum nebo menší tréninkové místnosti využívat také atletické oddíly, školní atletické kluby a městská policie. 

Stavební firma Termil, s.r.o., která vzešla z výběrového řízení, zahájila přípravné práce letos v dubnu. A hned na počátku se vyskytly změny oproti projektové dokumentaci. „Zjistili jsme problémy v založení nosné konstrukce, kterou bude třeba zpevnit. Bude nutné přeložit vodovodní řád, upravit hydroizolaci a změnit vedení dešťové kanalizace," vypočítává nutné úpravy Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby. 

Jablonec se snažil uspět se žádostí na projekt Judo arény už v minulosti. Nakonec se to podařilo ve výzvě Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR loňského roku. „Podání žádosti o dotaci schválili zastupitelé v polovině prosince 2018, do konce roku jsme museli žádost dopracovat a odeslat na ministerstvo. Od ledna 2019 se pracovalo na zadávací dokumentaci a poté byla vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele stavby,“ popisuje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová a dodává: „Výběrová řízení na dodavatele vybavení plánujeme vyhlásit na podzim letošního roku.“