Řidiči pozor: Vrkoslavická ulice je úplně uzavřená

Od 14. srpna bude pro veškerou dopravu včetně hromadné úplně uzavřená ulice Vrkoslavická v Jablonci nad Nisou. Připojí se tak k již uzavřené ulici Rádelské. Uzávěra potrvá zhruba do konce října, objízdná trasa je vyznačená dopravními značkami a zastávky MHD budou dočasně na náhradních místech. Rekonstrukce ulice Vrkoslavická včetně dešťové kanalizace vyjde město na 8,5 milionů korun.  

Na rekonstrukci ulice Vrkoslavická pracují stavebníci už od června a zůstanou zhruba do listopadu. Nyní však musí být celá ulice úplně uzavřená pro veškerou dopravu včetně vyloučení MHD. 

„Objízdná trasa povede po přilehlých komunikacích. Pro autobusy MHD platí, že linky č. 110 do 3. září, 113 od 4. září a N1 povedou po dobu uzavírky po objízdné trase ulicemi Nad Střelnicí – Oblouková a Janáčkova. Dočasně budou zřízené náhradní zastávky - Malé Vrkoslavice u křižovatky ulic Revoluční a Oblouková a Malé Vrkoslavice-hasičská zbrojnice u křižovatky ulic Janáčkova a Sokolovská,“ upozorňuje jablonecký náměstek pro rozvoj města Lukáš Pleticha a dodává, že od poloviny července je už v souvislosti se stavbou uzavřená také ulice Rádelská. A to kvůli stavbě dešťové kanalizace pro odvodnění Vrkoslavické, neboť část kanalizační trasy vede právě Rádelskou.

Po dokončení rekonstrukce bude Vrkoslavická širší o šest, v oblouku dokonce o více jak 10 metrů, a podepřená gabionovou zdí. Kromě dešťové kanalizace získá také nový asfaltobetonový povrch a chodník ze zámkové dlažby. „Celý projekt vyjde městskou kasu na 8,5 milionu korun včetně DPH,“ doplňuje informace Pleticha.