Samsung představuje na veletrhu IFA 2017 tři nové profesionální monitory pro moderní pracoviště

Monitory CH89, CH80 a SH85 jsou vybaveny USB rozhraním typu C pro bezproblémové připojení a nabízejí také optimalizaci ostrosti a barevnosti podání při rozlišení ultra WQHD (CH89), Full HD (CH80) a WQHD (SH85). Monitory se pyšní také trojbokým bezrámečkovým designem, přičemž u modelů CH89 a CH80 je bezrámečkový efekt dále umocněn zakřivením s poloměrem 1800 mm. Použitím jediného monitoru namísto sestavy více obrazovek i s jejich příslušenstvím šetří navíc tyto kompaktní monitory cenný pracovní prostor a snižují nároky na údržbu.  

V České republice je již dostupný monitor LC34H890WJUXEN za doporučenou maloobchodní cenu 24 490 Kč, LS24H850QFUXEN za 9 390 Kč a LS27H850QFUXEN za 12 590 Kč. Řada monitorů CH80 bude v České republice dostupná na začátku roku 2018.

„Dnešní profesionálové si nemohou dovolit plýtvat časem při práci na složitých sestavách z několika displejů ani obtížně řešit, jak se dostat k obsahu, který si potřebují přečíst,“ uvedl Kim Seog-gi, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Díky přehledné, simultánní prezentaci obsahu poskytují naše monitory CH89, CH80 a SH85 dostatek prostoru k zobrazení několika složitě strukturovaných dokumentů bez rušivých faktorů.“

Bezproblémové připojení Displeje CH89, CH80 a SH85 umožňují profesionálním uživatelům efektivní a rychlý přístup k obsahu, jeho načítání, zobrazování i sdílení. Tyto modely jsou vybaveny vyhrazeným USB rozhraním typu C umožňujícím přenos dat a signálů Display Port (DP) i napájení pomocí jediného kabelu. Kromě odstranění přebytečných kabelů z pracovního prostoru zajišťuje konfigurace s USB rozhraním typu C kompatibilitu s osobními notebooky, tablety a mobilními zařízeními a umožňuje bezproblémovou výměnu obsahu. Uživatelé mohou bez ztráty kvality zobrazovat dokumenty a obrázky z menších osobních displejů na větším monitoru.

Profesionálové mohou navíc prezentaci obsahu upravit pomocí softwaru Easy Setting Box od společnosti Samsung. Intuitivní programové rozhraní poskytuje uživatelům bohaté možnosti výběru z knihovny šablon pro rozdělení obrazovky a mnoho možností optimalizace velikosti obrazovky. Uživatelé si také mohou zvolit preferované parametry zobrazení.

Pro pohodlnou týmovou práci a sdílení obrazovky jsou monitory CH80 a SH85 vybaveny technologií DP Out Daisy Chain. Pomocí jediného připojení přes DP mohou uživatelé rozšířit aktuální pracovní plochu o jednotlivé monitory nebo skupiny monitorů, takže odpadá potřeba synchronizace jednotlivých monitorů s PC nebo jiným externím zařízením.

Optimalizace ostrosti a barevnosti podání
Nejnovější profesionální monitory Samsung jsou určeny k zobrazování dokumentů a obrázků s optimální ostrostí a barevností podání, přičemž dokáží zvýraznit zobrazení drobných obrazových detailů, které by jinak zůstaly skryty. Model CH89 s rozlišením ultra WQHD (3440 × 1440) poskytuje ostrý obraz při takřka 2,5krát vyšší hustotě pixelů než FHD, a nabízí tak širší a barevnější prostor. SH85 se řadí mezi monitory s rozlišením WQHD (2560 × 1440) a přináší detailní obraz s téměř 1,8krát vyšší hustotou pixelů, než jakou mají standardní FHD monitory.

Větší uživatelský komfort
Přizpůsobitelné monitory Samsung CH89, CH80 a SH85 umožňují vytvořit mnohem pohodlnější a ergonomičtější pracovní prostor. Všechny tři monitory jsou vybaveny výškově nastavitelným stojanem s možností natáčení a naklánění, který uživatelům umožňuje umístit monitor do ideální pracovní vzdálenosti a polohy. Tyto modely podporují také funkce Flicker Free a Eye Saver, které odstraňují škodlivé vizuální efekty, které mohou jinak při dlouhodobém používání způsobovat únavu očí. 

Širší pracovní prostor
Samsung kromě toho na veletrhu IFA 2017 představil i 49palcový QLED monitor CHG90 s technologií HDR (vysoký dynamický rozsah). CHG90 rozšiřuje pracovní prostor a na jediné obrazovce nabízí panoramatický pohled na číselné údaje, diagramy i grafy. Tento ultraširoký monitor zbavuje uživatele nutnosti kombinovat k plnění svých úkolů dva 27palcové monitory a odstraňuje také případné nedokonalé zarovnání a rušivý vliv středové příčky, které jsou s takovou konfigurací nutně spjaty. Spolu s kvalitou obrazu HDR QLED je CHG90 díky své velikosti při současném zachování ostrého, barevného a realistického podání ideální volbou pro nejrůznější typy obsahu.

Kromě technologie optimalizace obrazovky Easy Setting Box, kterou je CHG90 vybaven, umožňuje uživatelům funkce Picture-by-Picture také připojit a zobrazit vstupní zdroje bez ztráty kvality původního obrazu. Široké možnosti připojení, které CHG90 nabízí, včetně DP, Mini DP, HDMI a USB portů, také umožňují sdílet obsah s externími osobními zařízeními.