Se školním rokem se stylově loučili i začínající umělci

Jablonecký náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek společně s ředitelem základní umělecké školy předávali absolventské diplomy absolventům hudebních oborů a Akademie umění a kultury pro seniory Libereckého kraje. Stalo se tak na dvojici absolventských koncertů ZUŠ.

„Absolventi hudebních oborů všem přítomným připravili nezapomenutelný kulturní zážitek. Přes nervozitu zvládli vše na výbornou. Poděkování patří skvělým učitelům, ale také rodičům, kteří trpělivě dovedli absolventy a absolventky až k tomuto slavnostnímu dni. Úžasné byly výkony akademiků umění a kultury z řad seniorů,“ konstatoval v závěru koncertu náměstek Mánek.

Absolventské koncerty patří k tradičním vrcholům každého školního roku v jablonecké ZUŠ. „Žáci posledních ročníků základního studia a studia pro dospělé na nich předvedou svá absolventská vystoupení a od svých učitelů obdrží absolventský list, květinu a malý dárek. Jde o slavnostní akt, který neodmyslitelně patří k závěru dlouhodobé práce učitele a žáka. V posledních letech k žákům základního studia přibyli ještě také absolventi Akademie umění a kultury pro seniory Libereckého kraje, kterou škola provozuje od roku 2016,“ vysvětluje Vít Rakušan, ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou.

Letos počet absolventů odpovídal dvěma koncertům. První se uskutečnil 1. a druhý 15. června, vždy v podvečer, v koncertním sále hlavní budovy ZUŠ. První se nesl ve znamení klavírní hudby, druhý absolventský koncert charakterizovala nástrojová i žánrová pestrost. V programu vystoupili absolventi hry na klavír, kytaru, klarinet, housle, akordeon, bicí nástroje, zazněl také populární zpěv.