Právě se nacházíte:

V hernách padaly pokuty

Nejméně 150 tisíc korun přibude do městské kasy díky kontrolám v hernách, které se rozhodlo Statutární město Liberec provádět v hernách provozujících svou činnost na území města. A to ze zaplacených pokut, které provozovatelé obdrželi.

SML přijalo v září 2011 vyhlášku, která omezuje provozování hazardu na území města. Tato vyhláška nejen že umožnuje rovný přístup ke všem typům hazardních her, ale současně s ní město zavádí restriktivní pravidla pro provoz jednotlivých heren.

Tato pravidla nabyla účinnosti od 1.12.2011 a jejich nejviditelnějším přínosem je odstranění blikajících reklam a jackpotů z veřejného prostoru, stejně tak jako lákadel typu „alkohol ke hře zdarma“.
 
Platná pravidla jsou samozřejmě vymahatelná a vedení města trvá na jejich dodržování. V rámci dvou náhodně vybraných dnů a různých časů zkontrolovala skupina složená z členů vedení města a strážníků městské policie 38 heren.
 
U tří heren zjistily skupiny naprosto nepřijatelné pochybení. V prostoru s automaty se nacházely nezletilé osoby. Bylo zahájeno správní řízení s vysokými pokutami. Tyto herny budou ihned navrženy ke zrušení. U dalších heren byla zjištěna řada dalších nedostatků, o těchto provozovnách bude jednat pracovní skupina pro potírání hazardu.                 
 
„Jsem rád, že naše pravidla fungují. Odstranění reklam a lákadel zjednodušuje situaci osobám ohroženým gamblerstvím. Zároveň je zde jasný vzkaz od nás, jako vedení města: Herny, které budou porušovat pravidla, zrušíme. Na kontroly se chystáme vyrážet často, je to pro nás zásadní téma,“ upozorňuje Jiří Šolc, ekonomický náměstek liberecké primátorky.