V Libereckém kraji platí na dvou tocích první povodňový stupeň

V Libereckém kraji platí na dvou tocích první povodňový stupeň - na Ploučnici v Mimoni a v Libuňce v Pelešanech u Turnova. Přes den byl na prvním stupni také Panenský potok v Pertolticích a ráno i Jizera v Železném Brodě, na těchto místech se však už podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hladiny vrátily k normálu. 

Řeky v Libereckém kraji zvedly intenzivní deště ve středu a v noci na dnešek, kdy spadlo hlavně v Jizerských horách a Krkonoších za 24 hodin přes 30 milimetrů srážek. V noci dosáhla prvního povodňového stupně také Ploučnice ve Stráži pod Ralskem, rychle se ale vrátila do normálu a dál klesá. Od dnešního rána už v Libereckém kraji neprší, teploty se pohybují kolem šesti stupňů nad nulou. 

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice I. třídy v západní části Krkonoš, pokryla je vrstva nového sněhu. Hlavní tahy v ostatních částech kraje jsou většinou holé a vlhké, na silnicích nižších tříd a hlavně v horských oblastech leží na vozovkách ujetá vrstva zledovatělého sněhu. Motoristé by měli jezdit opatrně, radí silničáři. 
    
Nejvážnější nehoda se dnes stala kolem 06:30 v Dolní Krupé na Českolipsku, kde havarovalo osm automobilů. "Na silnici se navzdory oblevě vytvořilo náledí, tři řidiči tam postupně sjeli do pravého silničního příkopu, dva do levého, kde do sebe navíc nabourali. Další tři vozidla se střetla přímo na silnici," popsala hromadnou havárii českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Nebezpečně vyhlížející karambol si podle ní vyžádal jen dvě lehčí zranění. 
 
zdroj: ČTK