Vážná poranění utrpěl chlapec po pádu ze srázu u Semil

Vážné zranění utrpěl osmiletý chlapec, který se včera odpoledne zřítil u Semil z Riegrovy stezky srázem k Jizeře. Vrtulník z Prahy ho přepravil do pražské nemocnice v Motole. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Klára Fikejzová. "Chlapec má mnohočetná poranění," uvedla. Při převozu byl ale chlapec při vědomí a se záchranáři komunikoval. 

"Zhruba v polovině stezky chlapec uklouzl, spadl tři metry na ledovou plotnu a poté sjel dalších deset metrů dolu," uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Jako první k dítěti oklikou sestoupila jeho starší sestra, která mu poskytla první pomoc. Vzápětí dorazili semilští hasiči s lezeckým materiálem. "Dva lezci k chlapci slanili se speciálními nosítky, na která ho naložili. Pomohli také se slaněním jednoho ze zdravotníků přímo k pacientovi. Mezi tím zbudovali jistící stanoviště, aby mohli bezpečně nosítka se zraněným vyzvednout," popsala zásah Štrauchová. 
    
Po vytažení hasiči chlapce nesli obtížným terénem dva kilometry do Podspálova k sanitnímu vozu. Chlapce poté přeložili do vrtulníku. "Náš vrtulník má nasmlouvané lety pro únor s ministerstvem zdravotnictví do 17:00, proto pro něj musel přiletět vrtulník z Prahy," uvedla mluvčí liberecké záchranky Lenka Markovičová. 
 
zdroj: ČTK