Ve Vesci začal festival Benátská, čeká se velký zájem návštěvníků

Ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce dnes v poledne začal hudební festival Benátská! Akce neoficiálně začala ve středu, kdy se zde pro nedočkavé konal malý festival revivalových kapel. Navštívilo ho přibližně 4000 lidí. Podle pořadatelů takový zájem naznačuje zvýšení návštěvnosti. "Je to pro nás příjemné překvapení. Dneska očekáváme nápor fanoušků kapely Team či Ivana Krále," uvedl šéf festivalu Pavel Mikez.

Loni festival zaznamenal úbytek diváků. Program na Benátské noci ve Vesci u Liberce sledovalo podle pořadatelů 15.000 diváků, zatímco předloňské festivalové vystoupení Kabátu vidělo přibližně 24.000 lidí.
 
Tahákem dnešního programu jsou vedle Krále a Teamu s Pavlem Haberou mimo jiné Lenny, Divokej Bill, Tomáš Klus, Mandrage, Vilém Čok, Visací zámek, Vypsaná fixa, Aleš Brichta nebo další slovenská skupina Tublatanka. Na třech menších scénách zajistí program dýdžejové, bubenický workshop a dětský den.
 
Festival, který do 22. ročníku vstoupí se zkráceným názvem původního Benátská noc, potrvá do 27. července. Největší zahraniční hvězdou bude finská kapela HIM, která vystoupí v sobotu. Ve stejný den měl také ve Vesci zahrát Michal Hrůza, po napadení ve Stodolní ulici však stále leží v ostravské nemocnici. "Za Michala nehledáme náhradu. Jen program trošku roztáhneme. Vnímáme složitou situaci zpěváka, muzikantů i jejich rodin. Proto honorář, který měli obdržet za vystoupení na našem festivalu posíláme v plné výši managementu kapely. Ať sami rozhodnou o tom, jakým způsobem s ním co nejsmysluplněji naložit," uvedl Mikez.
 
Letos se festival programově zaměřuje více na nejpopulárnější české a slovenské kapely. Zahraniční skupiny budou spíše doplněk. V neděli bude hudební přehlídka s koncerty Petra Koláře nebo Čechomoru pro všechny zdarma. Více informací a podrobný program se nacházejí na www.benatska.cz.
 
zdroj: ČTK