Virus zasáhl do průběhu jarního úklidu

Kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru muselo město Jablonec nad Nisou upravit technologický postup jarního úklidu. Město je rozdělené na 11 zón, které se postupně uklízí.

„V harmonogramu úklidu jsme museli zohlednit nouzový stav i z něj plynoucí fakt, že některá pracoviště omezila provoz a lidé jsou doma, proto je zvláště na sídlištích více zaparkovaných vozů. A tak jsou na čištění nasazené pouze samosběrné vozy a pracovníci s ručním nářadím, neumísťuje se dopravní značení vyzývající k přeparkování nebo jeho zákazu,“ vysvětluje Milan Kouřil, ekonomický náměstek Jablonce nad Nisou s tím, že mytí tlakovou vodou proběhne dle potřeby až po ukončení vládních opatření a omezení. 

Lokality, ve kterých není tak husté parkování, se budou čistit standardně jako v předchozích letech, včetně předchozího umisťování přenosného dopravního značení. „Odtahy ani sankce po dobu nouzového stavu nebudeme uplatňovat,“ dodává Kouřil. 

Jarní úklid už je v plném proudu, uklizený je střed města, okolí přehrady a ulice Palackého, v současné době se uklízí na Proseči. V příštích dnech se technika a pracovníci s ručními nástroji přesunou na sídliště Šumava a do Jabloneckých Pasek, odkud budou směřovat do Rýnovic, Lukášova a Mšena. Další lokalitou bude okolí nemocnice a Vrchlického sady, následovat budou Vrkoslavice s Dobrou Vodou a Kokonínem, poté sídliště Žižkův vrch a Na Vršku. Jarní úklid se zakonči na Bártlově vrchu a v oblasti Novoveské.