Všechny čtyři oběti nehody u Hrádku byly pod vlivem alkoholu

Pod vlivem alkoholu byly všechny čtyři oběti nehody, která se stala v pondělí navečer u Hrádku nad Nisou na Liberecku. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Ludmila Knopová. Havárii Škody Octavia přežil jediný mladík, který leží ve vážném stavu v liberecké nemocnici.

"Pitva ukázala, že pod vlivem alkoholu byli všichni čtyři. Jeho výši určí až výsledky toxikologických testů, které bychom měli znát do několika týdnů," uvedla Knopová.

Nehoda se stala v pondělí v 18:30 na silnici z Hrádku nad Nisou na Rynoltice. Škoda Octavie jela po silnici III. třídy a třicetiletý řidič nezvládl průjezd zatáčkou před Dolním Sedlem. Auto se střetlo nejprve s betonovým sloupkem, poté se sloupem dopravního značení a nakonec narazilo do stromu. Auto jelo velmi rychle, posádka navíc nebyla připoutaná.
 
Nehodu přežil z pětičlenné posádky jen devatenáctiletý mladík z Hrádku. "Jeho stav je stabilizovaný, ale nadále vážný," řekl dnes ČTK mluvčí liberecké nemocnice Lukáš Gibiec. Mladík se v pondělí večer podrobil operaci, nejvážnější je zranění hlavy a plic.
 
Srážka auta se stromem u Hrádku je letošní nejtragičtější dopravní nehodou v zemi.
 
zdroj: ČTK