Právě se nacházíte:

Květináče

V dnešním článku se budeme věnovat produktu, jenž provází lidstvo již několik set let a v poslední době prodělal řadu změn a inovací. Jedná se o květináče. Zajisté každý z nás, obzvláště ve městech, zatouží mít doma květiny.

Jejich pozitivní vliv na naši psychiku je jistě bezesporný. Ať už se jedná o květiny pěstované v interiéru, nebo na zahradě, dokáží zkrášlit každou část naší domácnosti a udělat z našeho bydlení příjemné místo, kam se bude každý rád vracet.

Avšak aby naše rostliny prospívaly, je třeba pro ně vybrat správný druh květináče, nebo truhlíku. V následujících řádcích se Vám pokusíme představit jednotlivé druhy květináčů, jejich konstrukční řešení a také několik zajímavých rad, jak vhodným výběrem nejen esteticky podtrhnout námi pěstovanou květinu, ale zároveň jí dopřát dostatečný prostor a podmínky pro její správný růst.

Základním kritériem pro správný výběr květináče je jeho umístění. Existují totiž interiérové a exteriérové druhy květináče. Zatímco exteriérový květináč lze použít i v interiéru, obráceně již nikoliv. A jaký je mezi nimi tedy rozdíl?

Prvně v konstrukčním řešení. Dno interiérových květináčů se zásadně neprovrtává. Mohlo by dojít k úniku vody a poškození např. podlahy. Dále jsou také ve většině případů dovybaveny vnitřní vložkou, která umožňuje snadné přendání rostliny do jiného květináče. Je vhodné také použít voděodolnou fólii. Venkovní květináče naopak provrtané dno mají, jelikož odvádí přebytečnou vlhkost a udržuje kořenový systém rostliny v ideálních podmínkách. Co se týče materiálů, u exteriérových květináčů musí splňovat podmínky mrazuvzdornosti a odolnosti proti povětrnostním vlivům. Základní rozdíly tedy známe a pojďme se teď podrobněji zabývat některými zajímavými materiály.

Květináče z pozinku: Materiál používaný jak u venkovních, tak vnitřních květináčů. Jedná se o ocel, která je z důvodu rezavění potáhnuta vrstvou zinku. U pozinku je důležitá vnitřní vložka, zamezující kontakt zeminy a samotného kovového vnitřku nádoby. Tyto květináče se vyrábějí v nejrůznějších tvarových a velikostních provedeních. Kombinace kovu s zelenou rostlinou vypadá velice krásně.

Ratanové květináče: Ratan je pnoucí palma původem z Asie , která dorůstá až 150 metrů. Pod horkou párou se stává ratan elastickým materiálem a díky tomu slouží k výrobě mnoha druhů nábytku a doplňků. Jeho hlavní výhodou je krásný přírodní vzhled.

Polyratanové květináče: Tento materiál je vzhledem podobný přírodnímu ratanu, ale má daleko lepší vlastnosti. Vyrábí se z hliníkových drátů potažených umělým vláknem. Vnitřní vložka je opatřena ochranným nástřikem. Doporučujeme provrtat dno kvůli odtoku vody. Polyratan je takřka bezúdržbový a dobře odolává vlivům počasí. Prodává se v mnohých provedeních a díky tomu se tyto designové květináče z něj vyrobené stávají nádherným doplňkem zimních zahrad nebo venkovních teras.

Květináče z vodního hyacintu: Rostlina, která má původ na americkém kontinentu, se převážně vyskytuje v bažinách nebo plave na vodě. Velmi rychle se rozrůstá a během dvou týdnů dokáže až zdvojnásobit svou plochu. Květináče z vodního hyacintu mají rozličné tvary a barevné odstíny.

Sklolaminátové květináče: Sklolaminát se vyrábí z organických plastických hmot vyztužený skleněným vláknem a vizuálně je podobný sklu. Využívá se pro výrobu designových květináčů a v mnoha barevných a tvarových provedeních.

U všech květináčů z výše popsaných materiálů platí, že sortiment tvarů a velikostí je velmi velký. Není proto problém květinami vybavit jakoukoliv domácnost či byt, nebo vhodnými květináči zkrášlit zahradu. Nesmíme však také zapomenout ani na komerční prostory. Je totiž velmi důležité vytvořit svým zákazníkům příjemné prostředí, kam se budou rádi a často vracet. A věřte nám, že živé nebo umělé květiny a vhodně vybrané květináče Vám k tomu velmi výrazně pomohou. Díky exkluzivním úpravám květináčů, jako je například „vysoký lesk“, lze docílit útulného a zároveň designově zajímavého dojmu.

Ať si tedy hodláte pořídit květiny, živé nebo umělé, do jakéhokoliv prostoru, zajisté Vám přinesou jen radost. V dnešní uspěchané době se pro Vás díky nim stane každé místo oázou klidu a pohody, kterou každý z nás tolik potřebuje.

http://www.eshop-kvetinace.cz/