Bezprecedentní vlnu veder o víkendu zažila celá střední Evropa. Absolutní teplotní rekordy padly v Německu i Polsku a historické maximum přepisovali také v Bratislavě. Krátce před 16:00 tam teplota na měřící stanici ve čtvrti Koliba vystoupala na 39,5 stupně Celsia. Ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že Evropa je nejrychleji se oteplujícím kontinentem.